אשראי, סליקה

נקודת סליקה במבט מלמעלה

מי שלא בקיא בעולם המונחים הקמעונאיים ככל הנראה לא יכיר את המונח "סליקה".

עם זאת, מדובר על פעולה שמלווה את כולנו ברמה היומיומית ומאז שהפכה לסדורה ושגורה בחיינו באופן שפתאום ללא סליקה הכל יתנהל לאט יותר.

אז מה זה בעצם סליקה?

סליקה היא הפעולה שמבצעים כאשר מעבירים כרטיס אשראי במכשיר בעל חיבור לקו אינטרנט ובעל פס מגנטי אשר באמצעות העברת כרטיס האשראי נוצר חיבור בין בית העסק ובין חברת האשראי של הלקוח ומביא לכך שכרטיס האשראי של הלקוח מחויב עבור הרכישה. במקום להסתובב עם שטרות בארנק ואז עם עודף במטבעות, כל שעושים זה להעביר כרטיס אשראי ורואים את החיוב בסוף החודש.

למה סליקה משפרת את חיינו?

מעבר לכך שלא צריך להסתובב עם מטבעות בארנק ולהפוך אותו למשקולת, אנחנו יוצרים מצב שבו אנחנו לא תלויים בכמות הכסף המזומן שיש לנו בארנק כדי לרכוש משהו. ברגע שאנחנו רוצים משהו אפשר פשוט לשלוף את כרטיס האשראי ובפעולת סליקה פשוטה לרכוש אותו. באופן זה אנחנו לא צריכים להיות חרדים מכך שאין לנו מספיק כסף בארנק משום שכאשר מבצעים את החיוב עם כרטיס אשראי והסכום עובר בזכות סליקה, אין מגבלה לשימוש בו.

מה הסכנות של שימוש בכרטיס אשראי ביחס לכסף מזומן?

מחקרים מוכיחים שאנשים מרגישים הרבה יותר בנוח להוציא כסף שהוא לא סכום במזומן שיוצא באופן מיידי וישיר. כאשר מדובר על פעולת סליקה שמבצעים בכרטיס אשראי לא מרגישים את הכסף שיצא באופן מיידי אלא צריך לתת דין וחשבון בסוף החודש ועד אז נהנים מהרכישה מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות שלה.

Image result for credit card
ולסיום: המלצה מאיתנו על שימוש נכון בכרטיס אשראי

מאחר ובקלות מאוד ניתן להגיע לכך שמשתמשים בכרטיס אשראי ללא הפסקה וללא מעצורים מומלץ לבדוק לפחות פעם בשבוע ריכוז הוצאות ולבחון על מה הוצאנו כסף. כמו כן, המחמירים ינהלו רישום אפילו קשוח יותר שבו הם יתעדו ברמה היום יומית את ההוצאות שלהם וכך גם אם יש את הפיתוי של חיוב כרטיס האשראי ללא הגבלה, הם יוכלו לרסן את עצמם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *