כרטיס, עובד

מה זה חברות סליקה

בכל הנוגע לביצוע עסקאות באמצעות כרטיסי אשראי, ישנן את חברות סליקה אשר בלעדיהן, כל התהליך הזה לא היה יכול להתרחש.

למעשה, חברות סליקה, הן האחראיות הבלעדיות על חיוב כרטיסי אשראי בתי עסקים כלשהם. הן מהוות כמתווך טכנולוגי, אשר מבטיח את העברת נתוני האשראי של הלקוח אל חברת האשראי, וכן מאפשר את שמירת הנתונים הללו. בנוסף לכך, חברות סליקה אחראיות גם על ניהול דוחות מאובטחים של כל העסקאות שבוצעו, וכן על הנפקת דוחות מסודרים של מי שרוצה בכך. כל זאת על מנת לאפשר לבית העסק שליטה במידע ובפעילות העסקית שלו.

במידה ואתם בעלי עסקים כלשהם, עליכם להתחבר לאחת מבין חברות סליקה שקיימות בארץ, וכן לוודא כי אותה חברה שבחרתם אכן מספקת את המאפיינים העיקריים אשר הוצגו מעלה, בצורה הטובה ביותר.

אם כן, אין ספק כי חברות סליקה הן הכרחיות לבעלי עסקים, ובלעדיהן אותם בעלי עסקים לא יוכלו לבצע עסקאות אשראי עם לקוחותיהם. כיום, מרבית הציבור מעדיף את השימוש בכרטיס אשראי, וכתוצאה מכך, בעל עסק שלא יתחבר לחברת סליקה כלשהי, יוכל בקלות לאבד קהל לקוחות פוטנציאלי.

כרטיסי אשראי, כרדיט
אוסף כרטיסי אשראי

עם זאת, קיימות מספר חברות סליקה, אשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

על מנת לבחור את חברת הסליקה הטובה והאופטימלית ביותר עבורכם, תוכלו להעזר בנקודות הבאות:

  1. נתונים מאובטחים – אין ספק כי מדובר בפרמטר החשוב ביותר. כל בית עסק רוצה להבטיח עבור הלקוח שלו, כי פרטי האשראי שלו יגיעו ישירות לחברת האשראי, מבלי שיעברו בדרך אצל גורמים לא רצויים. על מנת להבטיח זאת, בדקו האם לחברת הסליקה שלכם יש תקן PCI שנכתב על ידי חברות האשראי. תקן זה יבטיח עבורכם את התהליכים הטובים ביותר שיתרחשו על מנת לשמור על הנתונים מאובטחים ומוצפנים.
  2. שירות – שירות לקוחות הינו גורם חשוב שעל פיו רצוי לבחור חברות סליקה. במידה ומתעוררת חלילה בעיה כלשהי, בין אם בעיה טכנית או בעיה מסוג אחר, וודאי תרצו לדעת כי חברת הסליקה אותה בחרתם תעמוד לשירותיכם ותעזור לכם בכל הנדרש. מעבר לכך, וודאי תרצו להבטיח את צוות התמיכה הטוב ביותר. את איכות השירות תוכלו להבטיח באמצעות כך שתגיעו לאותה חברת סליקה דרך המלצות של מכרים, או פשוט לראות עם הזמן כיצד היא מתפקדת ובכך להעריך את רמת השירות.
  3. סליקה ניידת – רבים חושבים שמדובר בדבר שצריך להימצא רק אצל עסקים קטנים, אך אין זה נכון בהכרח. סליקה ניידת היא למעשה מכשיר סליקה נייד, אשר באמצעותו ניתן לבצע עסקאות אשראי מכל מקום, ולא רק מהמקום הפיזי בו נמצא בית העסק. סליקה ניידת מומלצת לכל סוג שהוא של עסקים, על מנת להיות כמה שיותר זמינים ונוחים עבור הלקוח. בנוסף, סליקה ניידת יכולה למנוע טעויות של עבודה ידנית.
  4. הפקת חשבוניות באינטרנט – אנו נמצאים כיום בעידן טכנולוגי במיוחד, שעם הזמן רק הולך ונעשה עוד יותר טכנולוגי. אין ספק כי חשבוניות אינטרנטיות בקרוב יהפכו להיות הדבר המובן מאליו. על כן, חשוב מאוד לוודא כי חברת הסליקה שבחרתם תוכל לאפשר לכם להפיק חשבוניות באינטרנט באופן ישיר.

סליקה אינטרנטית – במשך לסעיף הקודם, גם פעולת סליקה אינטרנטית הינה אופציה חשובה בבחירת חברות סליקה. כיום, כמעט כל בית עסק מבצע הסבה לחנות אינטרנטית, מה שמחייב אותו להעניק אופציה ללקוח לשלם באשראי דרך האתר. לכן, חשוב לבחור חברת סליקה המאפשרת סליקה אינטרנטית בצורה מאובטחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *