• Slider

  על סוגי הלוואות- מה כדאי ומה פחות
  שאנחנו מחליטים לקחת הלוואה. איך בוחרים, מה הם הסוגים השונים ואיך אנחנו נמנעים מלקחת הימור מסוכן מבלי לדעת מה ההשלכות?
  כל מי שהיה סטודנט או עודנו סטודנט יודע שאין הדבר קל מבחינה כלכלית
  כל מה שרציתם לדעת על הלוואות לרכב
  הזמנים השתנו והיום לקנות רכב זה יותר קשה מלהרים חתונה, אז מה בכל זאת אפשר לעשות כדי לקרוע את הניילונים מהמושבים? בדקנו
  בניגוד ללפני כמה עשורים, אנו חיים בתקופה שבה כמות הכספים שאנו מבזבזים
  מהן חברות סליקה?
  כל אדם אשר מחזיק כרטיס אשראי נתקל בביטוי חברות סליקה בחייו.
  חברות סליקה הן חברות אשר מעבירות נתוני מידע על כרטיס האשראי ויוצרות חיוב בין העסק לבין הכרטיס של הלקוחות השונים בין אם זה באתרי מסחר שונים

ביטוח דירקטורים – שמירה על השקט הנפשי

אין ספק כי להיות בתפקיד במשרה בכירה, טומן בחובו יתרונות וחסרונות רבים. הרי שמצד אחד – תפקיד בכיר בחברה נחשב כיוקרתי ונחשב, בעל התאנים הטובים ביותר, וכן כמעט יד חופשית בביצוע משימות.

מצד שני – מדובר בתפקיד הכולל בתוכו אחריות רבה על תהליכים מובילים בחברה, קבלת החלטות קריטיות שיכולות להשפיע באופן חד משמעי על הארגון ועוד.

לעיתים מתרחשים מצבים בהם חברי ההנהלה הבכירים ובראשם הדירקטורים עלולים להפגע מעצם תפקידם. כך למשל, במקרה של תביעה המוגשת מצד העובדים, בעלי מניות, ספקים, לקוחות וכו', כנגד מנהלים ודירקטורים בגין התנהגות בעייתית. תביעה זו עלולה לגרום להם לנזק רב.
בדיוק לשם המצבים האלה נועד ביטוח דירקטורים, אותו המנהלים והדירקטורים הבכירים יכולים לרכוש, ובכך להרגיש מוגנים יותר מפני פגיעות.

בין אם מדובר בתביעה בגין הפסד כספים עקב התנהלות המנהל או בין מדובר בנזקים פיננסיים אחרים המוגשים בשל טעויות, התרשלות, הזנחה, חריגה מסמכות ועוד, המנהלים הבכירים, הם אלה שעומדים בחזית הארגון או החברה בה הם עובדים, ומהווים כנציגים הרשמיים שלה. כך שכל תביעה שכזו עלולה לפגוע ישירות בהם.

פטיש

במקרה של תביעה כדי להיות מכוסים

ביטוח דירקטורים מציע עבור אותם מנהלים בכירים של ארגונים, כיסוי כספי עבור תביעות המוגשות כנגדם. בנוסף, כמו בפוליסות ביטוח אחרות, גם בפוליסת ביטוח דירקטורים, ניתן כיסוי הוצאות גם עבור ההגנה המשפטית הנדרשת במקרה של תביעה. סעיף זה חשוב במיוחד בפרטי הפוליסה, כיוון שברוב המקרים בהן ישנן תביעות כנגד מנהלים בכירים, התביעה מסתיימת בבית המשפט. כך שהגנה בפני השופט תיהיה יעילה מאוד עבורם.

חשוב לדעת כי ביטוח דירקטורים אינו בעל תוקף נצחי, ועל כן, יש לבחון את מעמדה של פוליסת הביטוח, בכל מקרה של שינוי כלשהו על החברה, הארון או התאגיד בו עובד המנהל הבכיר. מעבר לכך, אחד הפלוסים הקיימים בפוליסת ביטוח דירקטורים, הינו שהביטוח יכול להתחייס גם למקרים שהתחרשו לפני תחילת הביטוח. זאת בתנאי שאותם מעשים לא היו ידועים קודם לכן, לאדם המבוטח.

אם כן, כיצד עליכם לבחור את פוליסת ביטוח הדירקטורים הטובה ביותר עבורכם? תחילה, דעו כי חברות רבות ושונות מספקות תנאים שונים לפוליסת ביטוח זו. כתוצאה מכך, חשוב לבדוק היטב את תנאי הפוליסה, מה היא כוללת, וכמובן – מהי עלותה. מעבר לכך, זכרו כי גם לאחר רכישת פוליסת ביטוח דריקטורים בסיסית, תוכלו להרחיב אותה, וכן להכיל אותה על כל עובד בחברה. (גם על עובדים שאינם נחשבים בכירים).

לסיום, במידה ואתם מחזיקים במשרה בכירה, או עומדים בראש ארגון או חברה כלשהם, אל תתפשרו על עצמכם. עתיד המקצועי בכלל ועתיד החברה בפרט, אינו ידוע לכל, ועל כן, לא שווה לקחת סיכונים מיותרים שבסופו של יום עלולים לפגוע בכם באופן כלכלי. האחריות הגדולה המוטלת עליכם, צריכה להשמר ולהיות מכוסה על כל מקרה שלא יהיה. ביטוח דירקטורים הינה ההמלצה החמה ביותר לכל העוסקים בתחום.

 

 

Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *