מהן חברות סליקה?

כל אדם אשר מחזיק כרטיס אשראי נתקל בביטוי חברות סליקה בחייו.

חברות סליקה הן חברות אשר מעבירות נתוני מידע על כרטיס האשראי ויוצרות חיוב בין העסק לבין הכרטיס של הלקוחות השונים בין אם זה באתרי מסחר שונים עם קופה, חנויות וירטואליות שונות, או בקניות ביום יום שאנו קונים בחנויות השונות. חברות הסליקה מאפשרות לבעלים חיוב קל ונוח של כרטיס האשראי של הלקוח וללקוח מאפשרת לשלם בתשלומים נוחים על מנת להקל בהחזר התשלום.

מה זה חברות סליקה?

חברות הסליקה הן חברות אשראי אשר מבצעות את פעולת הסליקה כאשר אנו רוכשים מוצר או שירות מעסק כלשהו. מדובר על 3 חברות אשראי גדולות ומובילות בשוק אשר כוללות את : לאומי קראד, ויזה, ישראכרט. ללא סליקת אשראי הלקוח אינו יכול לרכוש את המוצר או השירות. לעיתים חברות הסליקה אינן מאשרות את פעולת הסליקה מכיוון שהחשבון בחריגה או בעיקול, או עבר את מסגרת האשראי שנקבעה לו, דבר זה תורם לעסק המייחב כך שלא יהיו לא הפתעות בסוף החודש על חיובים שלא התקבלו. חברות סליקה מעבירות מידע עדכני אונליין לבית העסק כך שמסוף הסליקה תמיד יהיה מעודכן בזמן אמת.

מי הן חברות סליקה?

חברות הסליקה כוללות 3 חברות אשראי גדולות אשר אחראיות לרוב הסליקה שקיימות במשק. חברות אלה כוללות את ויזה, לאומי קארד, ישראכרט. חברת ויזה משווקת את כרטיסי דיינרס, ישראכרט משווקת את מאסטר קארד ואמריקן אקספרס וכמובן לאומי קארד. חברות אלו מציעות לעסקים השונים שעובדים איתן את שירותי הסליקה שלהן, עליהם הן גובות דמי שימוש של 2-2.5% מההכנסות של העסק. ככל שהעסק קטן ופחות מרוויח חברות האשראי אינן גובות דמי שימוש אלא רק אחוז על כל ההכנסות.
כיצד מתבצעת פעולת הסליקה?
כל עסק מחזיק מכשירי סליקה שונים בהתאם לגודלו ורווחיו. חברות סליקה גובות את העמלה או האחוז שנע בין 2-2.5% של הכנסות העסק בהתאם לגודלו ולהיקף הכנסותיו, כך שככל שהעסק קטן יותר ואינו מכניס די כסף האחוז על ההכנסות יהיה קטן ולא תגבה עמלה. על מנת לבצע פעולת סליקה כלומר גביה של חברות הסליקה על מוצר או שירות שהלקוח רוצה לרכוש, יש להעביר את כרטיס האשראי של הלקוח למכשיר הסליקה אשר העסק מבצע בו פעולות גבייה. ישנם עסקים אשר גובים דרך הפלאפון, אחרים בקופה ויש אף דרך האינטרנט, ישנן אפשרויות רבות של מכשירי סליקה וכל עסק מתאים את המכשיר אליו. בנוסף ישנם עסקים הפועלים דרך אתר אינטרנט ולכן הם אינם זקוקים למכשיר פיזי אלא רק לחברות הסליקה שימירו את מספר כרטיס האשראי להכנסות של העסק. בתום פעולת העברה של כרטיס האשראי, מחכה המוכר לאישור הסליקה של חברות הסליקה על מנת לתת ללקוח אישור שהעסקה עברה. במידה והעסקה לא מאושרת מתקבל סירוב של חברות סליקה, ואז יש להעביר שוב את הכרטיס או להעביר אשראי אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *