• Slider

  על סוגי הלוואות- מה כדאי ומה פחות
  שאנחנו מחליטים לקחת הלוואה. איך בוחרים, מה הם הסוגים השונים ואיך אנחנו נמנעים מלקחת הימור מסוכן מבלי לדעת מה ההשלכות?
  כל מי שהיה סטודנט או עודנו סטודנט יודע שאין הדבר קל מבחינה כלכלית
  כל מה שרציתם לדעת על הלוואות לרכב
  הזמנים השתנו והיום לקנות רכב זה יותר קשה מלהרים חתונה, אז מה בכל זאת אפשר לעשות כדי לקרוע את הניילונים מהמושבים? בדקנו
  בניגוד ללפני כמה עשורים, אנו חיים בתקופה שבה כמות הכספים שאנו מבזבזים
  מהן חברות סליקה?
  כל אדם אשר מחזיק כרטיס אשראי נתקל בביטוי חברות סליקה בחייו.
  חברות סליקה הן חברות אשר מעבירות נתוני מידע על כרטיס האשראי ויוצרות חיוב בין העסק לבין הכרטיס של הלקוחות השונים בין אם זה באתרי מסחר שונים

מהם הדברים מהם צריך לחשוש מנהל תיקים בשוק ההון?

לא משנה באיזו משרה אתם מחזיקים, ובאיזה מקום אתם עובדים, סיכוי גבוה שתיהיו מעוניינים לשמור על מקום עבודתכם לאורך זמן (במידה ואתם אכן מרוצים ממנו כמובן).

כולנו במהלך עבודתנו חשופים לתקלות ותאונות כאלה ואחרות, ועל אחת כמה וכמה נמצאים בסיכון אותם העובדים אשר חלק עיקרי בהגדרת תפקידם הינו להיות בקשר מתמיד עם לקוחות החברה. כך, שבין אם מדובר בתאונת עבודה הנגרמת לנו באופן פיזי, ובין אם מדובר בתביעות מסוימות שעלולות להגרם על ידי לקוחות – עלינו לעשות הכל על מנת לשמור על עצמנו ועל מקום העבודה שלנו.

בשוק ההון למשל, חשופים מנהלי התיקים ויועצי ההשקעות לתביעות חוזרות ונשנות מטעם לקוחותיהם. בין אם מדובר בטעות שביצעו בתום לב, ברשלנות, בהשמטה, או בהפרת חובה מקצועית. על מנת להגן על אותם עובדים בתחום זה, יש צורך רב בפוליסת ביטוח שוק ההון.

financial-equalization

להשאר תמיד במסלול

במהלך עבודתם, עובדי שוק ההון באים במגע עם מידע אישי ופרטי של לקוחותיהם, שעל פי רוב, מדובר בלקוחות כבדים ורציניים, אשר להם הון עצמי רב במיוחד. אותם אנשים משלמים ממיטב כפסם לעובדי שוק ההון, והם מצפים לתמורה הולמת, שתענה במידה רבה על הציפיות שלהם. לאותם לקוחות, לא תיהיה בעיה לתבוע את מנהלי התיקים בשוק ההון שעובדים עימם, במידה והם מרגישים שפעלו בניגוד לרצונכם או ביצעו טעות כלשהי אשר יכולה לפגוע בהם. מכאן, שעל מהנלי התיקים העוסקים בשוק ההון, להסב את תשומת ליבם לכל נקודה קטנה הקשורה לעבודתם השגרתית, על מנת להבטיח לבצע את עבודתם בצורה המקצועית ועל הצד הטוב ביותר.

עם זאת, אל לנו לשכוח כי כולנו בני אדם, וכולנו יכולים לפעמים לבצע טעויות גורליות. אף אחד אינו מושלם, וטעויות שכאלה קורות כל הזמן. אמנם מדובר במצב לא נעים כלל, אך לפני שאתם מחפשים עורך דין במהירות האפשרית, הכירו אופציה נוספת שתוכל להגן עליכם, בדיוק במקרים וסיטואציות כאלה.

ביטוח שוק ההון הינו ביטוח הנועד לחברות ניהול תיקים, בתי השקעות וכן קרנות פנסיה גדולות במיוחד במשק הישראלי. ביטוח זה מכסה את אחריותם של אותם מבטוחים, בעת תביעות מצד גורם שלישי הקשורה בישירן או בעקיפין לפגם שנוצר לכאורה במהלך תפקידם. במידה ואתם נמננים כחלק מציבור אליו מיועד ביטוח זה, חשוב שתבררו על החברות השונות המציעות את פוליסות ביטוח שוק ההון, לפני שתחברו את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם. פוליסת ביטוח שוק ההון יכולה לסייע לכם בעלויות הגבוהות של המשפט (במקרה של תביעה), ובכך להוריד מכם עול כלכלי כבד, וכן לשמור על שמכם הטוב ועל הקריירה שלכם.

כאשר תרכשו את פוליסת ביטוח שוק ההון, חשוב שתשימו לב למספר נקודות עיקריות:

הראשונה, היקף השתתפות העצמית הקבוע – ככל שסכום ההשתפות עצית גבוה יותר, כך רצוי להעמיד בטוחה בסכום גבוה יותר. כמבן שזאת בהתאם להון העצמי של החברה בה אתם עובדים.

השניה היא מועד הכיסוי. מומלץ לוודא מאיזה מועד מתחיל כיסוי הביטוח. חשוב לזכור כי התאריך המוגדר בפוליסה הוא התאריך אשר מסמל את המועד שממנו מתחיל הכיסוי.

השלישית הינה דיווחים רבועניים ושנתיים. חשוב לזכור כי יש לדווח לרשות לניירות ערך על היקף הביטוח בכל רבעון ובכל שנה.

הרביעית יש לעשות ביטוח בהתאם לתקנות ניירות ערך, יש לשים לב לפרטים הקטנים.

החמישית היא סיום הפוליסה. במקרה של מיזוג או מכירת החברה בה אתם עובדים, עליכם לדאוג לערוך פוליסת ביטוח למשך שנה, אשר תתחיל מיום הפסקת פעילות החברה. זאת כמובן, בהתאם להוראות החוק.

לסיום, ביטוח שוק ההון נחשב כביטוח מומלץ ביותר עבור המיועדים לו. לא פעם הוא "הציל" מהנלי תיקים ועובדים נוספים בשוק ההון, וגרם לצאת בנזקים מזעריים במיוחד במקרים של תביעות.

 

Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *