• Slider

  על סוגי הלוואות- מה כדאי ומה פחות
  שאנחנו מחליטים לקחת הלוואה. איך בוחרים, מה הם הסוגים השונים ואיך אנחנו נמנעים מלקחת הימור מסוכן מבלי לדעת מה ההשלכות?
  כל מי שהיה סטודנט או עודנו סטודנט יודע שאין הדבר קל מבחינה כלכלית
  כל מה שרציתם לדעת על הלוואות לרכב
  הזמנים השתנו והיום לקנות רכב זה יותר קשה מלהרים חתונה, אז מה בכל זאת אפשר לעשות כדי לקרוע את הניילונים מהמושבים? בדקנו
  בניגוד ללפני כמה עשורים, אנו חיים בתקופה שבה כמות הכספים שאנו מבזבזים
  מהן חברות סליקה?
  כל אדם אשר מחזיק כרטיס אשראי נתקל בביטוי חברות סליקה בחייו.
  חברות סליקה הן חברות אשר מעבירות נתוני מידע על כרטיס האשראי ויוצרות חיוב בין העסק לבין הכרטיס של הלקוחות השונים בין אם זה באתרי מסחר שונים

כל מה שצריך לדעת על סליקה פנסיונית

אנחנו נוטים שלא להקדיש מספיק זמן ומשאבים לטיפול בכספי הפנסיה שלנו, כאשר הסיבה המרכזית לזה היא חוסר ידע. ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על המסלקה הפנסיונית, כדי שתדעו מה לעשות.

מסלקה פנסיונית הוא כלי חדש שנוצר בשנים האחרונות ביוזמת משרד האוצר בעל השפעה רבה על עסקים. זוהי תשתית טכנולוגית שמטרתה להנגיש את נושא הפנסיה, ולאפשר קבלת מידע וביצוע פעולות במוצרי פנסיה וגמל. למעשה, באמצעות מערכת סליקה פסניונית כל חוסך יכול לקבל מידע מפורט על החיסכון הפנסיוני שלו ולבצע פעולות. ריכזנו לכם את כל מה שצריך לדעת על המסלקה הפנסיונית.

 

נושא חשוב שאינו מדובר מספיק

לפני שנצלול לעומק המסלקה הפנסיונית, נסביר מדוע מדובר בנושא חשוב כל כך. הפנסיה שלנו היא מה שאמור לאפשר לנו תנאי מחיה נאותים בגיל מבוגר. כאשר אנחנו צעירים ועובדים נכנסת משכורת בכל חודש, בעזרת המשכורת הזו אנחנו משלמים חשבונות, עושים קניות ולמעשה חיים. אחרי הפרישה לא נקבל משכורת חודשית כיוון שאנחנו כבר לא עובדים. קצבת זקנה היא סכום נמוך שלא מספיק לצורכי המחיה של אדם ממוצע, ואדם שאין לו פנסיה מסודרת עלול למצוא עצמו בבעיה.

צעירים רבים מתעלמים מנושא הפנסיה מסיבות שונות. הם חושבים שהזקנה רחוקה, הם מתעצלים או שהם פשוט מרגישים שהם לא מבינים בזה. אבל הזנחה של עיסוק בפנסיה עלול לגרום לאדם להפסדים כספיים רבים, ולגלות שהוא חשב שמישהו מפריש לו פנסיה בעוד בפועל מדובר בכספים הרבה יותר נמוכים.

סליקה פנסיונית

חברת סליקה פנסיונית תדאג לכם לראש שקט

המסלקה הפנסיונית מנגישה את הפנסיה לציבור

במשרד האוצר הבינו את הבעיתיות של האופן בו התנהלו כספי הפנסיה וקופות הגמל עד כה, לכן בשנת 2013 הוקמה המסלקה הפנסיונית – שירות תפעול פנסיוני שמנגיש את נושא הפנסיה לאדם הממוצע ומאפשר פעולות כמו הפקדות כספים.

בשלב הראשון אחרי שנפתחה המסלקה הפנסיונית היא הייתה נגישה רק לסוכני ביטוח ויועצים פנסיונים, שקיבלו מידע על לקוחותיהם מחברות ביטוח ופנסיה. בשלב השני גם החוסכים עצמם קיבלו גישה למערכת, כדי לקבל מידע, בעוד היועצים והסוכנים יכלו לבצע גם פעולות. בשלב השלישי, חוסכים, סוכני ביטוח ויועצים כבר יכלו להפקיד כספים בחסכונות ביטוח וכן להעביר כספים בין קופות שונות. השלב האחרון שכבר נכנס לפעולה מאפשר למעסיקים להפקיד תשלומי פנסיה לעובדיהם באמצעות המסלקה.

 

כמה עולה השימוש המסלקה?

השימוש במסלקה הפנסיונית עולה כסף, לחוסכים ולסוכנים. התשלום הוא בהתאם לפעולה שנעשית, על פי המחירון שנקבע מראש.

 

האם המידע מאובטח?

המסלקה פועלת באישור הרשות למידע טכנולוגיה ומשפט, ומבוססת על העברת מידע בלבד. היא לא אוגרת מידע ולא מעבירה אותו לאף אחד אחר, כך שהמידע שעובר שם מאובטח.

 

האם המסלקה מחליפה את חברות הביטוח והפנסיה?

המסלקה הפנסיונית לא אחראית לחסכונות הפנסיוניים ולא מחליפה את חברות הביטוח והפנסיה. למעשה, המסלקה מהווה מעין צינור להעברת מידע והנתונים העוברים בה לא מאומתים על ידה ואינם באחריותה.

 

האם המסלקה מאפשרת לכל אחד לנהל לבדו את כספי הפנסיה?

אמנם המסלקה חושפת לכל אחד את המידע על הכספים והפקדונות שלו, אולם מדובר במידע גולמי שלא מהווה המלצה לדרכי פעולה נכונות. כדי לקבל המלצה כיצד לפעול ולנהל את כספי הפנסיה כדאי לפנות לסוכן ביטוח או יועץ פנסיוני שמתמחה בנושא ויכול לסייע.

דפי משרד

איך כל זה קשור לתפעול פנסיוני?

הכספים העוברים במסלקה  צריכים להיות מופקדים על ידי גוף כלשהו, לשם כך קיימים שירותי תפעול פנסיוני. הגורם המתפעל הוא מי שמפקיד את הכספים במוצרים הפנסיונים ולמעשה דואג להפקדות כספים לעובדים.

במהלך שנת 2016 נכנסו לתוקף תקנות הפיקוח החדשות בנוגע לדיווח המעסיקים. במסגרת התקנות מוסדרים אופן העברת נתוני הגבייה בקשר לתנאים הסוציאליים של העובדים, כאשר האחריות לעשות זאת באופן מסודר נופלת על כתפי המעסיק. בנוסף לאחריות של המעסיק להפקיד כספים, עליו גם לעדכן את העובדים באשר לכספים שהופקדו.

אבל המעסיק לא באמת מבין בפנסיה והפקדות, וכדי שלא להיות חשוף לתביעות ולבצע את ההפקדות בצורה נכונה ובזמן המדויק נעשה שימוש בגורם מתפעל. הגורם המתפעל מפקיד כספים בעבור המעסיק ומבצע בקרה על כלל הפעולות הפנסיוניות מול העובדים. כדי לספק את השירותים מקבל הגוף התפעולי כתב הרשאה מהמעסיק, כתב ההרשאה מאשר לו לספק את כלל השירותים ולקבל מידע אודות המעסיק והועבדים.

אילו פעולות נעשות במסגרת תפעול פנסיוני?

במסגרת תפעול פנסיוני יבצע הגורם המתפעל פעולות רבות עבור המעסיק. בין השאר ידאג הגורם המתפעל ל:

 • הפקדה וסליקה של כספים בעד עובד והעברת מידע אודות הפקדה.
 • קבלת משוב מהגוף המוסדי לצורך ביצוע בקרות על נתוני הקליטה האישיים של העובד, ועל מימוש הנחות שונות שניתנו לעובד.
 • וידוא כי המעסיק אכן מפריש כספים לקרן פנסיה ולקרן פיצויי פיטורין כחוק.
 • צירוף עובדים לתכניות פנסיה וחיסכון שונות.
 • קבלת מידע אודות יתרת פיצויים של העובד.
 • קבלת מידע אודות ביטוח חיים.

חברת אדן תעניק לכם שירות סליקה פנסיונית 

בחברת אדן פיתחו מגוון רחב של פתרונות לתפעול פנסיוני ודיווח מקוון של הפקדות, החדשנות בין טכנולוגיה של מערכות חכמות עם דיווח מדויק והנהלה שמתמחה בדיוק בתחום יעזור לכם להשאר עם ראש שקט.
מקימת החברה הינה מליסה רן בעלת BA במנהל עסקים וממשל וMA בדיפלומטיה וביטחון.
לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר חברת אדן e-d-n .

Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *