על סוגי הלוואות- מה כדאי ומה פחות

שאנחנו מחליטים לקחת הלוואה. איך בוחרים, מה הם הסוגים השונים ואיך אנחנו נמנעים מלקחת הימור מסוכן מבלי לדעת מה ההשלכות?

כל מי שהיה סטודנט או עודנו סטודנט יודע שאין הדבר קל מבחינה כלכלית – הלימודים דורשים את מרבית הזמן והאנרגיות ונדרש צורך לשלם על דברים רבים כגון מגורים, שכר לימוד, מחייה שוטפת, שיעורים פרטיים ועוד הוצאות, וכל זאת ללא היכולת לעבוד במשרה מלאה, או לעיתים אף ללא היכולת לעבוד בשום היקף של משרה. כל זאת הופך את הסטודנטים לשכבה חברתית ייחודית בפירמידה – בעלי הכנסה נוכחית נמוכה מאוד אך בעלי כושר השתכרות עתידי גבוה ביותר. שזהו בעצם סוג האנשים המתאימים ביותר ללקיחת הלוואות, שכן הם זקוקים לכסף באופן מיידי, ויש להם ערבון כמעט וודאי כי יחזירו אותו. עקב זאת, מוצעים מסלולי הלוואות רבים הייעודיים לסטודנטים, אשר ניתנות דרך גופים פיננסיים כמו הבנקים. אז מה הם סוגי ההלוואות לסטודנטים הנפוצים ביותר?

הלוואה למימון שכר הלימוד

הלוואה זו נועדה לממן אך ורק את שכר הלימוד עצמו. הלוואה זו מאופיינת בהחזרים חודשיים ובפריסת תשלומים מסודרת לאורך כל התואר, וזאת בדומה לשכר הלימוד עצמו. מסלול הלוואות זה נותן שקט נפשי יחסי שכן לאורך תקופת התואר הסטודנט יכול להיות בראש שקט ולהחזיר את החוב רק לאחר הלימודים כשיתבסס בעבודה רצינית. ישנו מסלול נוסף אשר נועד טיפה "לפזר" את החזר החוב ובו את תשלומי הריבית בלבד יחזיר הסטודנט במהלך התואר באופן חודשי. הלוואות לסטודנטים רבות ניתנות במסגרת הלוואה למימון שכר הלימוד, אך לרוב הן ניתנות לסטודנטים הזקוקים להלוואה בשיעור נמוך יחסית, שכן שכר הלימוד הינו מינורי ביחס לשאר ההוצאות במהלך התואר.

הלוואות, הלוואה, הוצאות
על מה אתם מוציאים את הכסף שלכם?

הלוואה למימון צרכי מחייה

הלוואה זו יוצאת מתוך נקודת הנחה (שלרוב היא נכונה) שהרוב המכריע של ההוצאות של סטודנט הם לצרכי מחייה ולא על שכר הלימוד עצמו. לכן, ישנו מסלול הלוואה לצרכי מחייה כגון מגורים, אחזקת רכב, הוצאות שוטפות וכדומה. במסלול מסוג זה, מקבל הסטודנט סכום קבוע לחשבון הבנק אותו הוא רשאי לבזבז בכל דרך שיבחר. את התשלומים ניתן להחזיר לאורך התואר עצמו או לאחר התואר בפריסה רחבה. מכל ההלוואות לסטודנטים הקיימות, הלוואה לצרכי מחייה נחשבת הפרקטית והפופולרית ביותר וסטודנטים רבים הולכים על מסלול מסוג זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *